ЗОО КОНТРОЛЬ ДНІПРО

ЗОО КОНТРОЛЬ ДНІПРО

понеділок, 29 січня 2018 р.

БЕЗКОШТОВНА РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ



Хто в Дніпрі може безкоштовно зареєструвати домашніх тварин

У Дніпрі громадяни пільгових категорій, які мають домашніх тварин, можуть зареєструвати їх безкоштовно. На це з бюджету міста виділили 650 тисяч гривень. 
До пільгових категорій відносяться: 
учасники бойових дій,
 інваліди війни, 
ветерани війни,
 ветерани праці, 
громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, їхні діти, 
жертви нацистських переслідувань, 
інваліди, 
пенсіонери,
 багатодітні сім'ї.  

Про це  Інформатору  повідомив директор КП «Зооконтроль» Олег Кучин під час прес-конференції.

четвер, 25 січня 2018 р.

ЗАБОРОНА ВИЛОВУ КОТІВ

Коти в екосистемі в Кам'янському

Рішення про безстрокове визнання котів частиною екосистеми міста прийняв виконком на засіданні 24 листопада в Кам'янському.
Виловлювати бездомних котів відтепер офіційно заборонено. Крім цього, комунальників (що цікаво, визначених) зобов'язали забезпечувати котам безперешкодний доступ до підвальних приміщень.
На думку розробників документа, введення цих заходів поліпшить санітарний стан міста, епідеміологічну та епізоотичну ситуацію в ньому.
«Сьогодні зима, а коти гуляють самі по собі. Комунальники і мешканці закривають підвали, вони не можуть зайти, щоб поборотися з гризунами. І взагалі, я котів з дитинства люблю », - сказав ініціатор нововведення, директор департаменту житлово-комунального господарства Сергій Понізов. Сергій Понізов зазначив, що все-таки дві підстави для вилову було вирішено залишити - вакцинація і стерилізація.
"Понизову Доручимо донести це рішення до всіх котів Каменського", - пожартував мер Кам'янського Андрій Бєлоусов після прийняття рішення.
Д.Кравец

середа, 24 січня 2018 р.

Правила утримання собак в Німеччині


У відповідь sugan  25.10.11 15:01
1. Всі собаки в Німеччині повинні бути чипованих. 
Чіп або татуювання у "стареньких" тварин. На прогулянці потрібно мати розпізнавальні медальйончики - від ветеринара і за слату податку. Багато власників носять в кишені щоб на нашийнику у собаки не гриміли. Але якщо не гримить, то вже може зацікавити стежать за порядком, а їх в Німеччині досить :)  
2. Якщо господар впустив собаку на прогулянці, її відловлять пізнають по чіпу і повернуть власнику, правда присудивши великий штраф. 
Відловлять, якщо власник не зробив розпізнавальний знак - чіп або тату в базу даних, і в момент втечі у собаки на нашийнику були медальйончики, то як її пізнають :( У будь-якому випадку тварина відправлять до притулку до з'ясування. Власник повинен сам шукати. 
Ми одного разу знаходили собаку, вночі на прогулянці, нікого поблизу не було, тому собачку (метис фокс тер'єра, без ошийника, тату не було, а чіп зчитувати пристрою немає) притягли додому, зателефонували в поліцію, сказали що якщо хто буде шукати, то вона у нас по такому-то адресою. Вранці обдзвонили ветлікарів, ратхаус, притулки, щоб знали що собака у нас. Увечері приїхав власник. Вранці він виявив що собака змилася, але йому треба було на роботу. 

3. Більшість домашніх собак стерилізовано, за винятком тих хто беруть участь в розведенні. 
Більшість стерилізовано це вірно. На жаль все більше тварин бере участь в розведенні бо власники "так хочут", "для здоров'я" ...
4. Бездомних собак на вулицях немає, їх відловлюють, поміщають в притулок, і якщо не знайшовся новий господар, то присипляють, або бездомних собак стерилізують і випускають знову в місця проживання. 
Відловлювати в принципі поки ще нікого. До такого поки не дійшла. У притулок віддають якщо у власника проблеми в житті, здоров'я підвело, розлучення, діти народжуються - ну як завжди. Здати в притулок коштує грошей, в кожному своя ціна. Зазвичай 100 євро. У Німеччині присипляють хворих і злісних. Каструють, перевіряють здоров'я. Нікого нікуди не випускають. 
5. За покус домашньої собаки з господаря беруть чималі гроші за завдану шкоду вкушеній.
Вкушений звертається до медиків, в таких випадках заповнюється опитувальник як що сталося - з кого лікарняна каса стрясёт гроші за лікування. Зазвичай власники собак укладають страховку на заподіяну шкоду, адже це може бути не тільки укус, а якщо собака вибігла на дорогу і сталася аварія .. Є громади (гемайнде) (селища або міста) де подібна страховка обов'язкова. 
6. Кількість собак в будинку або квартирі обмежена. 
Якщо квартиру або будинок орендують, то потрібен дозвіл власника нерухомості. Якщо квартира приват, то теж потрібно узгодження власників. Якщо будинок, то потрібно дотримуватися санітарних норм. І знову ж таки - жити в мирі з сусідами :) Якщо собаки не виховані, гавкають, тікають, то і володіння однією єдиною собакою буде коштувати нервів. 
7. Господарю, перед тим, як завести собаку, необхідно пройти навчання і здати іспит, собака теж повинна пройти навчання і пройти тест на агресивність. 
Це правило для бажаючих мати собак бійцівських порід або "20/40 закон" про собак - вище 40 см. І важче 20 кг. 
8. Чи дійсно, що занадто гучним собакам роблять операцію на голосових зв'язках, щоб вони не гавкали. 
За бажанням :)  
9. Якщо собака померла необхідне укладення ветеринара, чи своєю смертю вона померла. 
За бажанням. Якщо власник хоче дізнатися від чого собака померла. А зазвичай, щоб зняти з обліку, потрібно написати лист, мовляв так і так, собака померла, прошу зняти з обліку. 
10. Собаки в містах вигулюються тільки на повідках і намордниках.
По різному. Бійцівські і 20-40 собаки повинні бути на повідку. 
11. Собаки повинні бути щеплені. 
Обов'язково. 

→ Американське законодавство в області домашніх тварин


Сполучені Штати Америки, прославлені на весь світ своїми часом смішними законами, дивують і власників домашніх тварин по всьому світу. Лідером за такими нетямущим і сміховинні законам є місто Лос-Анджелес. 
1. Якщо кіт або кішка порушили будь-які закони (підглядали за сусідами, сходили в туалет на сусідній двір і т.п.), то на власників цих тварин накладають штраф. А коли ж такі порушення стають частими, то штраф зростає до 1000 доларів і більше, або господаря можуть взяти під варту на строк до  року.
2. Якщо в Лос-Анджелесі чоловік вирішив завести кота чи кішку, то цей дозвіл має бути оплачено. Також щомісячне утримання котів обійдеться господарям в 5 доларів, якщо кіт кастрований або кішка стерилізована. Якщо ж ні, то власникам доведеться платити по 10 доларів. А якщо вчасно не сплатити цю суму, то вона автоматично подвоюється або потроюється. 
3. Якщо людина завів собі кішку або кота, то він несе відповідальність за всі її дії. Крім цього, господарі повинні доглядати за своїми тваринами належним способом і вчасно вживати заходів для того, щоб вони не хворіли, а отже і не заражали інших котів. 
Крім цих самих часто порушуються законів, Лос-Анджелес і США славляться і численними іншими нестандартними і дивними законами про домашніх тварин.
У Сполучених Штатах Америки створено спеціальну поліцейська служба, яка стежить за турботою про домашніх тварин і представляє їх інтереси
http://vipkat.ru/news/500-amerikanskoe-zakonodatelstvo-v-oblasti.html

Правила утримання домашніх тварин. коментар юриста

   Крім усіляких прав, громадяни України та іноземці, які проживають в Україні, мають ще й обов'язки. Серед інших обов'язком кожної людини є турбота про своє здоров'я, не нанесення шкоди здоров'ю інших людей, утримання житлових і інших приміщень відповідно до вимог санітарних норм і дотримання санітарного та епідемічного благополуччя населення взагалі.
   Утримання великої кількості тварин в житловому приміщенні багатоквартирного будинку, що перешкоджає сусідам нормально існувати і створює загрозу епідемічному благополуччю оточуючих, йде в розріз з вищевказаними обов'язками, а крім того ще й містить в собі ознаки, як мінімум, декількох правопорушень.
   По-перше, і найголовніше, створення нелюдських умов для проживання, містить в собі ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм. Таке правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян, які вчинили його, від 17 до 204 гривень, а на посадових осіб - від 102 до 425 гривень.
   По-друге, порушення правил утримання тварин також містить в собі ознаки адміністративного правопорушення. Так, згідно зі статтею 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, такі дії, як утримання собак і кішок в місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи утримання тварин понад встановлену кількість, а також утримання незареєстрованих собак, приведення тварин у громадські місця або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях, тягнуть за собою попередження або накладення е штрафу на громадян від 17 до 51 гривні і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від 51 до 85 гривень.
   Якщо тварин не вигулюють, то це свідчить про наявність адміністративного правопорушення з боку їх власника, передбаченого статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - жорстоке поводження з тваринами, що також тягне за собою накладення штрафу від 51 до 119 гривень.
Що стосується органів влади, які повинні врегулювати дану ситуацію.
  Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, нагляд за дотриманням санітарних і протиепідемічних норм і правил є прямим обов'язком органів санітарно-епідеміологічної служби.
    Саме органи санітарно-епідеміологічної служби повинні розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням санітарно-гігієнічних і протиепідемічних правил і норм, накладати відповідні стягнення, а також застосовувати інші необхідні заходи. Для виконання своїх функцій щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення органи санітарно-епідеміологічної служби наділені законом досить значними повноваженнями. У разі необхідності вони мають право залучати для припинення порушень санітарного законодавства працівників органів внутрішніх справ ..
   Розглядати факти порушення правил утримання собак і кішок і накладати на осіб-правопорушників відповідні адміністративні стягнення повинні адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад. У таких випадках необхідно звернутися в обидва вищевказані органу влади із заявою про неправомірні дії сусідів щодо порушення правил утримання тварин. Крім того, можна звернутися і до дільничного інспектора міліції за місцем проживання.
Бажано, щоб заява була зроблена в письмовій формі і відправлено поштою рекомендованим листом з описом вкладення або вручено відповідним органам влади під розписку про вручення. Звернення може бути і усним - записаним відповідною посадовою особою на особистому прийомі. Однак в цьому випадку залишається ймовірність того, що про звернення «забудуть», і доведеться доводити, що таке звернення взагалі мало місце.
     Органи влади та їх посадові особи (керівники) зобов'язані розглянути звернення, перевірити викладені в ньому факти і прийняти рішення згідно з чинним законодавством, а також забезпечувати виконання цього рішення і повідомити заявника про результати розгляду його заяви. Відповідь за результатами розгляду заяви повинен бути наданий у термін не більше одного місяця. Така відповідь з підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки, в обов'язковому порядку надається тим органом, який отримав відповідну заяву. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених в заяві, доводиться до відома заявника в письмовій формі з посиланням на закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
    Також слід зазначити, що поведінка власників домашніх тварин щодо неналежного утримання тварин в житловому приміщенні багатоквартирного будинку є грубим порушенням Правил користування приміщеннями житлових будинків. Зокрема, пунктом сьомим зазначених Правил передбачено обов'язок власників та наймачів жилих приміщень дотримуватися правил утримання тварин у домашніх умовах, крім цього утримувати тварин у квартирі, де проживають співвласники або наймачі (орендарі), можна тільки за погодженням з ними.
     Порушення правил користування приміщеннями житлових будинків також є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За вчинення такого правопорушення передбачено адміністративне стягнення у вигляді попередження або накладення штрафу від 17 до 51 гривень. Розглядати такі адміністративні справи і накладати відповідні стягнення зобов'язані адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад, мова про які вже йшлося вище.
      Правові можливості примусового виселення
   У разі, якщо заходи адміністративного впливу на власників, собак, які порушують правила утримання домашніх тварин не дадуть позитивних результатів, а саме: тварини не будуть прибрані з житлового будинку та санітарно-епідемічна ситуація в ньому не покращиться, мешканці матимуть законні підстави для примусового виселення осіб, які порушують правила користування житловими приміщеннями. Можливість примусового виселення в судовому порядку осіб, що роблять неможливим співжиття з ними в одному житловому будинку інших людей, передбачена законом. Причому в разі систематичного порушення правил користування житловим приміщенням та / або використання його не за призначенням, виселенню без надання взамін іншого житла підлягають не тільки наймач, але і власник квартири.
Джерело:  ofmycity.com