ЗОО КОНТРОЛЬ ДНІПРО

ЗОО КОНТРОЛЬ ДНІПРО

пʼятниця, 27 січня 2017 р.

БЕЗПРИТУЛЬНІ СОБАКИ АГРЕСИВНІ?

    Причини, чому безпритульні собаки агресивні досліджувались багатьма і неодноразово. Проте ми почнемо з загальної для всіх міст появи проблеми безпритульних тварин. Найбільш просто це можна простежити по наведеному нижче малюнку.
   Як бачимо всі вони,ці проблеми,рівнозначні і немає якоїсь особливої, що треба виділити. Тому і вирішувати їх всі треба однаково і планомірно.
   Є серед них три пов'язані  і невідривні одна від одної.
Так безвідповідальне володіння тваринами походить і від незнання правил утримання і законів по поводженню тварин, та відсутність реєстрації цих тварин. Останнє вже враховане законами України і тепер кожна тварина в якої є власник має бути зареєстрована. Ці вимоги включені і в Програму розвитку і реформування житлового господарства нашого міста на 2016-2020 роки.
   Для стерилізації безпритульних тварин в нашому місті створюється і оснащується стерилізаційний центр, що входить до Комунального Підприємства "Зооконтроль". Окрім цього підприємство буде займатись також і іншими проблемами безпритульних тварин..
   Відсутність притулків в нашому місті, або недостатня їх кількість поки вносить деякі складнощі у вирішенні в повному обсязі питання безпритульних, але це може бути подолано при бажанні і можливостях та з допомогою зоозахисників і їх волонтерських організацій. Гадаємо, що місто має всіма силами сприяти їм в цьому.
   Але все одно є багато повідомлень на гарячу лінію і в ОДА і в міську раду, про агресивну поведінку собак. Причому люди , в більшості,розуміють причини чому ж саме собаки стають агресивні.
   

   Нажаль, найбільш часто в нашому місті зустрічаються агресивні собаки біля крамниць де їх підгодовують. Зазвичай це біля,так званих  МАФів.
   Найбільше скарг поступає саме на такі місця.
   Для всіх власників, що підгодовують собак біля своїх крамниць маємо повідомити, що
"Правила поводження з безпритульними собаками"в нашому місті забороняють влаштовувати постійні місця підгодовування собак, проте цього ніхто не дотримується.
  Хочемо звернутись, до любителів тварин, що таки влаштовують такі місця поблизу своїх крамниць, якщо любите собак, то маєте піклуватись і за їх безпеку. Нажаль безпека людей, що можуть  бути покусаними цими собаками змушує їх захищатись і іноді вони стають вбивцями цих собак. 
  Людина таки виявляється найбільшим хижаком, і коли терпець в неї уривається, коли починають страждати їх діти, то собак просто знищують.
  ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ СОБАК ПРОСИМО ВЛАСНИКІВ КРАМНИЦЬ ПІДГОДОВУВАТИ СОБАК В МІСЦЯХ ВІДДАЛЕНИХ ВІД ДОРІЖОК ПО ЯКИХ ХОДЯТЬ ЛЮДИ. Місця годування мають бути очищені від всіх предметів і залишків їжі відразу після годування, бо це обумовлено вимогами законодавства.НЕ ВЛАШТОВУЙТЕ БІЛЯ КРАМНИЦЬ І ПОБЛИЗУ ПІДХОДІВ ДО НИХ МІСЦЬ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН.
  Громадян, що збираються якось зашкодити життю та здоров'ю тварин, попереджаємо про відповідальність за такі дії.

  


    Громадян, що страждають від агресії собак, які розташовані поблизу крамниць, де їх підгодовують, просимо викликати патрульну поліцію і фіксувати порушення Правил поводження з тваринами. Закон і Правила дозволяють офіційно - -на перший раз, щоб поліція винесла попередження, яке заноситься в базу даних поліції, при повторному випадку може бути накладений штраф на цю людину.  Коли ви в поліції не вимагаєте дотримуватись процедури відповідно закону, то сподівання на   безпеку вас та ваших дітей, що ходитимуть поблизу , або в цю крамницю, будуть марні. Кожного разу ці собаки все одно захищатимуть свою власну територію, бо це є природа тварини і її змінити неможливо.

Немає коментарів:

Дописати коментар