Енциклопедія собак.
Собаки настільки міцно увійшли в життя людини, що в деяких країнах стали об'єктом культу. Так, в Єгипті померлим псам ставили надгробки, на яких писали скорботні епітафії. Людини, яка вбила собаку, піддавали жорстоким тілесним покаранням, а за деякі прояви жорстокості по відношенню до цих тварин покладалася страта.
У персів вбивство собаки також вважалося злочином. У законах Персії собака визначалася як «сторож стад і захисник людини». Греки вважали, що собаку викував Вулкан. Щоб зрозуміти, яку роль вона грала в міфології цієї країни, досить звернутися до грецьких виробів з глини, до скульптури та літератури.
Початок спеціалізації.
В середні віки собак тримали при монастирях як сторожових, можливо, вони допомагали ченцям скрашувати самотність. Так, в абатстві св. Губерта в бельгійських Арденнах був виведений блад-хаунд. Так само, згідно з достовірними джерелами, німецькі ченці, яким потрібна була собака, здатна захищати монастир від нападів, вивели німецьку вівчарку.
Саме в цей період почалася спеціалізація мисливських собак. Пойнтерів і сеттерів використовували для пошуку видобутку; собаки з хорошим нюхом полохали оленів; грейхаундов використовували для переслідування видобутку; молосских доги супроводжували мисливців на бізона і ведмедя. Невеликі собаки, яких називали бобровими, в цей час також почали використовуватися для норной полювання за лисицею і зайцем.
Таким чином, з'явилися перші тер'єри. За прикладом Великого Хана татаро-монголів, який, за розповідями Марко Поло, брав на полювання п'ятитисячного зграю, європейські феодали тримали від тисячі до півтори тисячі мисливських собак.
Собаки і мистецтво.
Число порід собак, особливо мисливських, росло. У XVII ст. Франція була на першому місці за кількістю порід мисливських собак. Всі французькі королі любили полювати і робили це з воістину королівським розмахом і розкішшю. молосских доги супроводжували мисливців на бізона і ведмедя. Невеликі собаки, яких називали бобровими, в цей час також почали використовуватися для норной полювання за лисицею і зайцем. Таким чином, з'явилися перші тер'єри. За прикладом Великого Хана татаро-монголів, який, за розповідями Марко Поло, брав на полювання п'ятитисячного зграю, європейські феодали тримали від тисячі до півтори тисячі мисливських собак. Собаки і мистецтво. Число порід собак, особливо мисливських, росло. У XVII ст. Франція була на першому місці за кількістю порід мисливських собак. Всі французькі королі любили полювати і робили це з воістину королівським розмахом і розкішшю. молосских доги супроводжували мисливців на бізона і ведмедя. Невеликі собаки, яких називали бобровими, в цей час також почали використовуватися для норной полювання за лисицею і зайцем. Таким чином, з'явилися перші тер'єри. За прикладом Великого Хана татаро-монголів, який, за розповідями Марко Поло, брав на полювання п'ятитисячного зграю, європейські феодали тримали від тисячі до півтори тисячі мисливських собак. Собаки і мистецтво. Число порід собак, особливо мисливських, росло. У XVII ст. Франція була на першому місці за кількістю порід мисливських собак. Всі французькі королі любили полювати і робили це з воістину королівським розмахом і розкішшю. Таким чином, з'явилися перші тер'єри. За прикладом Великого Хана татаро-монголів, який, за розповідями Марко Поло, брав на полювання п'ятитисячного зграю, європейські феодали тримали від тисячі до півтори тисячі мисливських собак. Собаки і мистецтво. Число порід собак, особливо мисливських, росло. У XVII ст. Франція була на першому місці за кількістю порід мисливських собак. Всі французькі королі любили полювати і робили це з воістину королівським розмахом і розкішшю. Таким чином, з'явилися перші тер'єри. За прикладом Великого Хана татаро-монголів, який, за розповідями Марко Поло, брав на полювання п'ятитисячного зграю, європейські феодали тримали від тисячі до півтори тисячі мисливських собак. Собаки і мистецтво. Число порід собак, особливо мисливських, росло. У XVII ст. Франція була на першому місці за кількістю порід мисливських собак. Всі французькі королі любили полювати і робили це з воістину королівським розмахом і розкішшю. Франція була на першому місці за кількістю порід мисливських собак. Всі французькі королі любили полювати і робили це з воістину королівським розмахом і розкішшю. Франція була на першому місці за кількістю порід мисливських собак. Всі французькі королі любили полювати і робили це з воістину королівським розмахом і розкішшю.
Саме на цей час припадає поява породи білих королівських собак, елегантних, здорових, не мають рівних в полюванні в зграях. Завдяки обмінам, торгівлі і конфліктів між різними європейськими державами ці благородні і виховані, красиві і доброзичливі тварини, що не мають собі рівних по вірності, силі і розуму, стали користуватися великою популярністю.
Вони були увічнені найбільшими художниками, які зображали їх лежать біля ніг благородних господарів. Ось уже кілька століть художники поміщають на своїх картинах собак, ілюструючи любов людини до цих тварин. На картинах епохи Відродження є багато красивих собак.
Інстинкт охорони й захисту.
Собаки, що володіють сторожовим інстинктом, охоронятимуть довірений їм будинок, річ або людини з таким же успіхом, як і овець. У Греції деякі собаки, ймовірно, що відбулися від молосских догів, охороняли священні місця. Плутарх розповідає, що одна собака, перш ніж напасти, 21 милю переслідувала злодія, який обікрав храм Афродіти.
Кожна собака, піддавшись древньому інстинкту, гавкотом попередить жителів будинку, якщо чужий зазіхне на речі господаря. Навіть найменші тер'єри змусять почути свій гавкіт і гарчання. Загальним предком всіх сторожових собак був величезний і агресивний молосских дог. Однак сучасні сторожові собаки потребують спеціальної дресируванню, яку повинні проводити професійні собаківники.
Можливості нюху.
За довгий час свого існування чотириногий друг людини встиг освоїти чимало професій. Одна з них - пошук трюфелів в деяких районах Італії і Франції.
Знайти їх можуть тільки спеціально навчені собаки (свиней зараз в цій якості вже не використовують, так як вони прагнуть самі з'їсти знайдений гриб). З цим завданням справляються тільки собаки-напівкровки і тер'єри, які не відволікаються на невеликих лісових тварин.
Французький король Людовик XV любив вранці розважатися пошуком трюфелів під деревами парку Ла Мюет в супроводі собак, подарованих йому дідом, королем Сардинії. Собак, особливо тер'єрів, бассетів і карликових шнауцеров, використовували для боротьби з мишами в овочевих крамницях і продуктових магазинах.
Тонкий слух собаки.
У собак також добре розвинений слух, що дозволяє їм чути навіть ультразвук. Це високочастотні коливання, які не сприймаються людським вухом. Під час воєн і поліцейських операцій люди нерідко вдавалися до допомоги ультразвуку, щоб на відстані віддавати собакам команди, нечутні для противника.
До того ж собака здатна з 24 м розрізнити і визначити джерело звуку, який людина ледь чує на відстані 4 м. Слід також відзначити здатність собак розрізняти звуки, які практично не відрізняються один від одного. Так, вони здатні відрізнити звук працюючої машини господаря від звуку моторів безлічі інших машин цієї ж моделі.
Загадкові здібності собак.
Що стосується дотику собак, ми знаємо, що вони здатні сприймати погладжування і удари. Відомо, що тактильні, температурні і больові подразники сприймаються шкірою та слизовими оболонками, але ця область фізіології собаки мало досліджена.
Собаки здатні відчути найменший дотик до шерсті. Ми знаємо, що при зниженні температури повітря шерсть собаки стає більш пишною. Саме тому північні собаки здатні, не відчуваючи дискомфорту, спати прямо в снігу. Проте дуже мало відомо про чутливі волосках і типах вовни і шкіри собак.
Інший загадкою цих тварин є їх здатність знаходити свій будинок. Це можна було б пояснити, якби собаки поверталися по знайомій дорозі. Але бували випадки, досі не пояснені наукою, коли собака поверталася після того, як її вивозили за кілька сотень кілометрів від дому.
Складнощі у виборі цуценяти.
Майбутній господар повинен ретельно обміркувати, чи зможе собака обраної породи пристосуватися до конкретного клімату або суспільству певних людей. так, боксер буде не кращим супутником для літньої жінки; такса - не найвдаліший вибір для захисту власності; ескімоська собака буде страждати від спекотного клімату.
Існують собаки маленького, середнього і великого розміру. Якщо ірландський вовкодав встане на задні лапи, то він буде вище людини; сенбернар - одна з найважчих собак; чихуахуа - одна з найменших і найбільш тендітних.
Собаки можуть бути короткошерстих, жесткошерстного і довгошерстими; одним необхідні тривалі пробіжки, іншим досить невеликих прогулянок; одні люблять жаркий клімат, інші - холодний; бувають спокійні і живі, люблячі погавкати і тихі собаки. Тому, вибираючи собаку, поряд із зовнішнім виглядом необхідно враховувати і ці характеристики.
Родовід гарантія чистокровності.
Родовід - це генеалогічне древо тварини. У ньому вказуються всі батьківські і материнські предки чистокровної тварини, коня або собаки. Це поняття використовується і в сучасній біології. Таким чином, родовід служить для ідентифікації собаки.
Досвідчений собаківник, подивившись на ім'я собаки, зможе скласти уявлення про її предків, а у власника такої собаки буде гарантія того, що його собака - породиста. У всіх клубах собакам дають ім'я та прізвище собаківника, у собаки якого вона народилася (прізвище), і власне ім'я.
Кличка стає частиною особистості собаки. Тому необхідно почати вчити цуценя негайно відгукуватися на свою кличку якомога раніше. Хоча у породистих собак нерідко бувають складні довгі імена, вдома їх слід привчити до короткої прізвисько, що складається з одного-двох складів, щоб собаці було легше його впізнати.
Тривалість життя.
Собаки дуже швидко виростають з новонародженого цуценя спочатку в великого цуценя, а потім у доросле собаку. Після цього настає період зрілості, який триває кілька років. Тривалість життя собаки залежить від різних чинників: навколишнього середовища, породи, стану здоров'я, умов гігієни, рухливості і харчування.
Тривалість життя таких собак, як шпіци і фокстер'єри, досить велика: вони доживають до вісімнадцяти - двадцяти років. Інші собаки, такі, як боксери і німецькі вівчарки, як правило, живуть по 12-13 років.
Не зовсім правильно чинять ті, хто, щоб перевести вік собаки в людські роки, просто примножує роки, прожиті собакою, на сім. По-перше, сука в однорічному віці вже здатна до відтворення потомства, чого не скажеш про семирічну дівчинку. Наведена тут таблиця допоможе більш точно розрахувати «людський еквівалент» віку собаки. Тривалість життя собаки залежить від різних чинників: навколишнього середовища, породи, стану здоров'я, умов гігієни, рухливості і харчування. Тривалість життя таких собак, як шпіци і фокстер'єри, досить велика: вони доживають до вісімнадцяти - двадцяти років. Інші собаки, такі, як боксери і німецькі вівчарки, як правило, живуть по 12-13 років. Не зовсім правильно чинять ті, хто, щоб перевести вік собаки в людські роки, просто примножує роки, прожиті собакою, на сім. По-перше, сука в однорічному віці вже здатна до відтворення потомства, чого не скажеш про семирічну дівчинку. Наведена тут таблиця допоможе більш точно розрахувати «людський еквівалент» віку собаки. Тривалість життя собаки залежить від різних чинників: навколишнього середовища, породи, стану здоров'я, умов гігієни, рухливості і харчування. Тривалість життя таких собак, як шпіци і фокстер'єри, досить велика: вони доживають до вісімнадцяти - двадцяти років. Інші собаки, такі, як боксери і німецькі вівчарки, як правило, живуть по 12-13 років. Не зовсім правильно чинять ті, хто, щоб перевести вік собаки в людські роки, просто примножує роки, прожиті собакою, на сім. По-перше, сука в однорічному віці вже здатна до відтворення потомства, чого не скажеш про семирічну дівчинку. Наведена тут таблиця допоможе більш точно розрахувати «людський еквівалент» віку собаки. Тривалість життя таких собак, як шпіци і фокстер'єри, досить велика: вони доживають до вісімнадцяти - двадцяти років. Інші собаки, такі, як боксери і німецькі вівчарки, як правило, живуть по 12-13 років. Не зовсім правильно чинять ті, хто, щоб перевести вік собаки в людські роки, просто примножує роки, прожиті собакою, на сім. По-перше, сука в однорічному віці вже здатна до відтворення потомства, чого не скажеш про семирічну дівчинку. Наведена тут таблиця допоможе більш точно розрахувати «людський еквівалент» віку собаки. Тривалість життя таких собак, як шпіци і фокстер'єри, досить велика: вони доживають до вісімнадцяти - двадцяти років. Інші собаки, такі, як боксери і німецькі вівчарки, як правило, живуть по 12-13 років. Не зовсім правильно чинять ті, хто, щоб перевести вік собаки в людські роки, просто примножує роки, прожиті собакою, на сім. По-перше, сука в однорічному віці вже здатна до відтворення потомства, чого не скажеш про семирічну дівчинку. Наведена тут таблиця допоможе більш точно розрахувати «людський еквівалент» віку собаки. Не зовсім правильно чинять ті, хто, щоб перевести вік собаки в людські роки, просто примножує роки, прожиті собакою, на сім. По-перше, сука в однорічному віці вже здатна до відтворення потомства, чого не скажеш про семирічну дівчинку. Наведена тут таблиця допоможе більш точно розрахувати «людський еквівалент» віку собаки. Не зовсім правильно чинять ті, хто, щоб перевести вік собаки в людські роки, просто примножує роки, прожиті собакою, на сім. По-перше, сука в однорічному віці вже здатна до відтворення потомства, чого не скажеш про семирічну дівчинку. Наведена тут таблиця допоможе більш точно розрахувати «людський еквівалент» віку собаки. |
|
Немає коментарів:
Дописати коментар