ЗОО КОНТРОЛЬ ДНІПРО

ЗОО КОНТРОЛЬ ДНІПРО

вівторок, 27 грудня 2016 р.

АГРЕСИВНА ПОВЕДІНКА У СОБАКАгресивна поведінка у собак
Зазвичай, коли ми виховуємо цуценя, нас більше хвилюють його апетит і небажання підходити по команді, а до його игривому гарчання ми ставимося поблажливо. Іноді нас забавляє "відважність" маленького песика, і ми спохвачуються тільки тоді, коли стикаємося з тією ж відважністю, але вже великого пса.
Підвищена агресивність собак викликається рядом причин. Але всі вони можуть бути об'єднані в три великі групи: погане розведення, неправильне утримання в ранньому віці і незадовільний виховання. Надмірні покарання, нападу агресивних собак, неправильна і невиправдана похвала власників, брак спілкування з людьми, незахищеність від нападок невихованих дітей, гіподинамія - все це призводить до поганого поведінки собак.
Розглянемо кілька видів агресивної поведінки і покажемо, як з ним можна боротися.

Ієрархічна агресія. За деякими даними найчастіше людей кусають собаки, що відносяться до Невеликим породам. Це, ймовірно, відбувається тому, що більшість власників невеликих собак не сприймають серйозно своїх вихованців і часто ігнорують проблеми домінування, вважаючи, наприклад, що їх маленький тер'єр просто пустує, коли він гарчить на дітей або на тих, хто сідає поруч з ним на диван .
Нейтралізувати ієрархічну агресію дорослого собаки (старше 18 місяців) буває дуже важко або зовсім неможливо. Тому, якщо ви все-таки хочете, щоб ваша собака була захисником, розвивайте агресію інших типів.
Територіальна агресія. Вона також може вважатися формою домінування. В процесі дорослішання собака навчається дивитися на двір, автомобіль або будинок як на свою власність. Причому утримання собаки на прив'язі (що не надто гуманно по відношенню до неї) або у вольєрі може посилити її агресивність.
Оборонна агресія. Ви, напевно, всі чули термін "боягузливо-агресивна собака". Цей тип собак боїться і прагне уникати "небезпечних", як їм здається, людей і місць. Майже завжди від страху кусаються собаки, які мають неврівноважений темперамент і слабку нервову систему. Причинами цього можуть бути поганий розведення та вирощування собаки в умовах, бідних враженнями і з браком спілкування.

У собак розрізняють кілька типів агресивної поведінки. Нижче я назву їх і спробую пояснити проблеми, пов'язані з кожним з цих типів, Розуміючи природу агресивної поведінки, можна знайти способи управління ним,

Типи агресії:
- ієрархічна агресія (агресія домінування);
- територіальна агресія;
- агресія страху (оборонна агресія);
- мисливська агресія (хижацька агресія).
Ієрархічна агресія (агресія домінування). Багато людей думають, що їх щеня розумний чи кмітливий, коли він гарчить на них або прикушує їм пальці при спробі наблизитися до миски з кормом або іграшці. Вони сміються, показують цуценя друзям і уявляють собі, яким сміливим виросте цей карапуз, якщо зараз він такий злий.
Вони не розуміють, що така поведінка собаки є ранньою ознакою домінування. І що таке цуценя, з великою ймовірністю, буде агресивний як по відношенню до членів сім'ї, так і до сторонніх людей. Гарчання в такому ранньому віці може вилитися в спроби керувати сім'єю, коли щеня виросте. І якщо гарчить крихітна болонка, то це не страшно, а якщо так поводиться щеня ротвейлера, який може вирости в чудовисько, то це вже дуже серйозна проблема.
Агресія домінування повинна коректуватися відразу ж, з моменту її появи (Незалежно від того, молода ваша собака або відноситься до невеликих породам).
Існує думка, що більшість укусів наноситься собаками, які належать до Невеликим породам, а не великими собаками. Каліфорнійським університетом був зроблений аналіз, результат якого показав, що найчастіше на людей кидаються собаки вагою до 4 кг, Мені здається, більшість власників невеликих собак не сприймають серйозно своїх вихованців. Та й власники невеликих собак часто ігнорують проблеми домінування, вважаючи, що їх маленький тер'єр просто пустує, коли він гарчить на дітей або на тих, хто сідає поруч з ним на диван. Потрібно пам'ятати, що саме невеликі собаки можуть кусати маленьких дітей в обличчя. Власники ж великих собак все ж роблять деякі спроби контролювати агресивність своїх собак.
Щоб управляти агресивним станом, потрібно розуміти, що собака насамперед стайное тварина, Природа стайнях тварин вимагає, щоб у зграї існував строгий порядок підпорядкування - ієрархічна структура, і, якщо ієрархічна структура не пропонується, відсутня в їх зграї, її встановлення вони беруть у свої руки, тобто лапи і зуби. Якщо власник не стає для собаки лідером зграї, то лідерство собаки беруть на себе. І підкорятися собаки можуть тільки тим, хто лідирує по відношенню до них, Ось чому багато собаки виконують команди господаря і не підкоряються його дружині, або навпаки. Це все йдеться до того, що собака належить до людини, як до себе подібного.
Першим кроком, який необхідно зробити, щоб змусити підкорятися домінуючу собаку, є зміна її місця в ієрархічній структурі, Собака повинна бути зміщена до основи ієрархічної драбини, Перш за все це досягається контролюванням і зміною способу життя собаки. Собаки, схильні до домінування, не повинні спати в ліжку або спальні - краще (комфортне) місце відпочинку має належати лідеру зграї. І під час прийому їжі людей, "проблемних" собак слід замикати в клітках або вольєрах і годувати тільки після того, як поїдять всі інші "члени зграї" (субдомінатори повинні приймати їжу в останню чергу).

Немає коментарів:

Дописати коментар